02158439

کفپوش بتنی

برای اطلاع از قیمت محصولات و درخواست نصب کفپوش بتنی با شماره های 02158439 یا 02188751480 تماس حاصل نمائید.

کفپوش بتنی

بتن ابتدایی‌ترین ماده کفپوش است. به طور کلی، فقط سطح دال است که به منظور نصب پایه‌های ساختمان، مستقیماً بر روی ماسه یا بستر خاکی ریخته می‌شود. قوی، محکم و با دوام بسیار بالا است. با این حال، پیشرفت‌های مدرن کف سازی گزینه‌های مختلفی را در اختیار متخصصان قرار داده است و به آنها این امکان را می‌دهد تا این مواد اولیه را کاملاً از ابتدا خلق کنند.

امروزه کفپوش بتنی می‌توانند صاف صیقل داده شوند که برای ایجاد چسبندگی دارای بافت باشند. همچنین می‌توان آنها را با تکنیک‌های مختلف رنگ آمیزی یا لکه دار کرد که به شما امکان می‌دهد ظاهر مواد طبیعی را بر روی آن پیاده کرد، یا کف را با طرح‌های چاپی پیچیده تزیین کرد.

آناتومی یک طبقه بتنی

بیشتر سازه‌ها بر روی یک ماسه ساخته شده‌اند که در زیر آن یک تخته بتنی قرار دارد که به عنوان پایه کفپوش عمل می‌کند. این لایه با یک ورق، مانع بخار شده که از حرکت رطوبت به داخل بتن جلوگیری می‌کند. سپس یک ورق توری پارچه‌ای سیم جوش که برای کمک به چسبندگی روی آن قرار می‌گیرد و در آخر، دال بتنی مستقیماً روی این لایه‌ها ریخته می‌شود.

در بعضی از نقاط، بتن به صورت یک پایه یا پایه‌ای به سمت پایین امتداد می‌یابد که برای لنگر انداختن ساختار بر روی زمین عمل می‌کند. این روش برای محافظت از یکپارچگی سازه‌، اغلب توسط مواد عایق و ورق سخت احاطه شده‌اند. دال بتی صاف شده و سپس بعد از مدت زمانی مشخص خشک میشود.

کاربرد کفپوش بتنی

در این مرحله، می‌توان کفپوش را به عنوان سطح کف پایه برای سازه مورد استفاده قرار داد. همچنین می‌توانید از این سطح به عنوان پایه استفاده کنید تا انواع دیگر کف را روی آن نصب کنید.

دال‌های بتنی ساده سالها به عنوان مواد کف زیرزمین‌ها، گاراژها، پاسیوها و مکانهای مفید عمل می‌کنند، اما اکنون بتن در داخل منازل نیز ماده قابل استفاده می‌باشد، جایی که می‌توان آن را پرداخت، حکاکی کرد یا لکه دار کرد تا به عنوان کار تمام شده باشد.

بتن می‌تواند برخی از ظریف‌ترین و رنگارنگ‌ترین طبقه‌هایی را که تاکنون دیده‌اید را طراحی کند، هرچند که از لحاظ سبک برای هر خانه مناسب نیست. کف بتنی در دهه‌های اخیر برای کاربردهای تجاری مورد استفاده قرار گرفته است.

بیشتر آن کفهای زیبا، براق و بادوام در فروشگاههای بزرگ بتنی بکار رفته است. اخیرا بتن به عنوان یک گزینه کفپوش مسکونی محبوبیت خاصی یافته است، زیرا تکنیک‌های زیبا و اقتصادی بیشتری را برای مصرف کنندگان به همراه دارد و مزایای شگفت انگیز کف بتنی گسترش یافته است.

کفپوش بتنی ماندگاری بیشتری دارد، عملکرد بهتری دارد و در طولانی مدت در هزینه شما صرفه جویی می‌کند. با کفپوش بتنی سخت می‌توانید به معنای واقعی کلمه هر طرحی را که می‌خواهید بسازید. پس از نصب کف بتنی، یک برش دهنده یا هنرمند بتن، پوشش هنری را بر روی کف اعمال می‌کند.

کف را با حاشیه‌ها و یا طرح‌های دیگر منبت کاری کنید تا بتوانید ظاهر کاشی و سرامیک یا سنگ مرمر را به همراه داشته باشید، رنگ آمیزی یا پرداخت بتن روش دیگری برای تولید یک پوشش زیبا است.

مزایای کفپوش های بتنی

رنگ آمیزی کفپوش بتنی

رنگ اسیدی

در این نوع رنگ آمیزی، رنگ های اسیدی در بافت بتن نفوذ می کنند و پس از مدتی به جزئی از بتن تبدیل می شوند. رنگ های اسیدی بسیار با دوام هستند و با گذشت زمان پوسته پوسته و بی رنگ نمی شود.

رنگ اکریلیک

با توجه به این که پایه ی رنگ های اکریلیک بر آب هستند، با بتن واکنش نمی دهد. رنگ اکلریک سطح صاف و براقی ایجاد می کند و در نهایت مانند استیل به نظر می رسد.

رنگ خشک

رنگ های خشک شامل دانه های ریزی هستند که مانند پودر روی سطح بتن پاشیده می شوند. رنگ آمیزی کفپوش بتنی با رنگ خشک، سطحی مقاوم و سخت را ایجاد می کند.

لکه های رنگی

رنگ آمیزی با لکه های رنگی را می توان برای هر نوعی از کفپوش های بتنی در نظر گرفت. لازم به ذکر است که تفاوت در رنگ ها و الگوهای متعدد و مختلف یکی از مزایای این روش به شمار می آیند.

کفپوش بتنی سخت

کفپوش بتنی سخت یکپارچه DST

درست است که بگوییم بتن به معنای واقعی کلمه پایه‌ی اکثر زیر بناهای صنعتی در سراسر جهان را فراهم می‌کند. یک کف بتنی خوب طراحی و ساخته شده طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد از جمله: مقاومت در برابر سایش بالا، طول عمر طولانی و توانایی حمل بارهای بسیار سنگین می‌تواند از جمله مواردی باشد که در مورد کفپوش‌های بتنی سخت ذکر کرد.

متأسفانه در مرحله برنامه ریزی و ساخت، کفپوش‌های سخت مورد توجه سرمایه گذاران، طراحان و پیمانکاران قرار نگرفته است. معمولاً فقط در مواقعی که کفپوش‌های بتنی نمی‌تواند مطابق با استانداردهای لازم عمل کند، مرکز توجه قرار می‌گیرد و در این زمان برای جلوگیری از تعمیرات یا تعویض‌های لازم، خیلی دیر است.

همه ما کفپوش ‌های بتنی صنعتی را دیده ایم که به دلیل ترک خوردن، شکستن و ناهموار بودن، مقدار زیادی گرد و غبار غیر قابل استفاده می‌شود، همه این مشکلات منجر به از دست رفتن زمان تولید و تعمیرات گران می‌شود. کفپوش بتنی سخت را می‌توان در وسیع‌ترین مکان ممکن از کارخانه‌های فولادی تا کارخانه‌های دلسترسازی، کارخانه‌های دارویی، گاراژها و سوپرمارکت‌ها تا انبارها پیدا کرد.

سیستم BAUTECH DST ،پوشش لرزش خشک با تولید یک کف صنعتی عالی با ویژگی‌های اصلی زیر، همه این مشکلات را برطرف می‌کند:

کفپوش بتنی پرسی

  • - مقاوم در برابر سایش تضمین شده
  • - عملکرد سنگین
  • - آنتی استاتیک
  • - محکم و ضد گرد و غبار است
  • - محدوده رنگ
  • - تعمیر و نگهداری رایگان
  • - مقرون به صرفه

در حقیقت کفپوش‌های بتنی سخت به عنوان یک ماده اصلی اساسی در نظر گرفته می‌شود. این برای اهداف عملی مانند ایجاد مقاومت، کف‌های تقویت کننده و سازه های جامد استفاده می‌شود. اما این کفپوش‌های سخت همچنین می‌تواند به عنوان ابزاری برای افزایش طراحی داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

این مورد در همان سنگ مرمر یا گرانیت بکار گرفته میشود تا کف براق ایجاد شود. کفپوش بتنی صیقل داده شده از این نظر دارای مزیت هستند که می‌توانند فضاهای وسیع را در مقابل کف مرمر یا گرانیت، جایی که اندازه دال ها محدود است، پوشش دهند. با استفاده از کفپوش بتنی صیقلی، تزئینات داخلی می‌توانند کفپوش یکپارچه‌ای ایجاد کنند. روشی برای ساخت کفپوش های سخت بتنی که دارای پوشش براق و سخت بسیار اتوژن است و به پوششهای دیگری احتیاج ندارد، شامل ریختن یک مخلوط بتنی طراحی شده برای ایجاد تخته‌ای با سطح فوقانی کمی زیر سطح تعیین شده برای کف ایجاد شده است.

یک لایه سطحی کفپوش بتنی سخت با استفاده از مقداری ماده‌ی خشک حاوی بلورهای کوارتز و عامل رنگ‌آمیزی ایجاد می‌شود، اما فاقد سنگدانه درشت است. کف با یک درزگیر کیورینگ پوشانده شده و تقریباً برای 30 روز یا تا زمانی که به مقاومت فشاری از پیش تعیین شده برسد، اجازه مییابد تا آماده شود. مواد سیلر برداشته شده و اتصالات انبساطی آب‌بندی می‌شوند.

سپس سطح بالایی به صورت مکانیکی سمباده زده و پرداخت میشود تا زمانی که سطح براقیت یا براقیت از قبل تعیین شده در خود لایه سطح کف حاصل شود و در آخر میتوان نمونه‌ایی از کفپوش‌های بتنی سخت را با تزیین مناسب در اختیار داشته باشیم.

همچنین بخوانید : کفپوش سیمانی

همچنین بخوانید : کفپوش اپوکسی